Dívčí Kámen - 28
Výlet na zříceninu hradu Dívčí Kámen
zobrazení: 951
známka: 0

Poslední vzkazy
josefpopo-30.7.2014 8:11
Kdo poradí jak udělat sedačku na lehokolo,dě…
Svara-15.4.2008 15:18
na finálním velogauči určitě ještě víc.…
Holfi-4.4.2008 14:23
Děkuji, budu se snažit :)
Raww-1.4.2008 17:51
Koukám Holfi, že stále buduješ webík. Pěkn…
jack-29.10.2007 17:38
Měl by si předělat ten obr. toho vousáče. :…

Návštěvy
Celkem:531831
Září:4190
Dnes :85
Teď :1

IP adresa:

34.239.160.86

Počasí - Radar


Akce

* Poslední cyklovýlety

Vydáno dne 24. 07. 2008 (2721 přečtení)

KleťDlouho sem se výletům nevěnoval a v poslední době jsem ani žádný pořádný, díky počasí, neabsolvoval. Tímto se aspoň vracím k akcím staršího data i když některé byly významné, jako třeba "Dobití Kletě na VeloGauči" :o)) Trasa je zde.

Ještě před tím jsem se s kolegama  účastnil akce "Českobudějovické kolo", což byla cykloturistická akce s délkou trasy 75 km. Díky počasí i trase to byl krásný výlet, přestože jsem byl po noční a tříhodinovém spánku.

Další akcí byl lehovýlet kolem Sv.Víta u Habří na vrchol kopce Kluk. Sice jsme si s MírouCB zvolili hodně náročnou trasu, ale spokojenost byla o to větší. Tehdy jel Míra ještě s horákem, ale dneska už jezdí na "Dřevolehokole". Trasa zde .

Hodně významnou akcí byl pochod Praha - Prčice. Já jsem s Michalem (kolega z práce) absolvoval cyklistickou variantu z Tábora kam jsme se přesunuli vlakem se "zajímavou" příhodou.
Rychlíky z ČB do Prahy jsou pro kola s tzv povinnou rezervací, proto jsem den předem (byl sem v práci a pracuji na železnici) zavolal do osobní pokladny a chtěl si tuto rezervaci objednat. Domluvil sem se, že kolega mi rezervaci vyzvedne. Nedlouho potom mi volali z osobní pokladny, že na trati je výluka a rezervace jim nefungují, inu řekl sem si dobrá, kola naložíme do vlaku i bez rezervace. Ráno po příchodu k rychlíku jsme vlakvedoucímu nahlásili že chceme naložit kola ,
"vy ale nemáte rezervace" ,
"ne nemáme, v osobní pokladně mi řekli, že jim rezervace nefungují" ,
"my tady ale rezervace máme" ,
"tak to zaplatíme vám, ne ? ",
"dobře, chcete to dohromady nebo zvlášť"
(nevím, co mi to vnuklo, ale naštěstí jsem řekl dohromady. Vytáhl si mašinku a vyplivnul na mě cifru 160,- . Zaplatil sem a šli jsme si sednout. Až v kupé sem koukal na ten lístek, 60,- Kč bylo za kola a 100,- pokuta za cestu ve vlaku s povinnou rezervací. Docela mě to namíchlo a tak sem po neděli zavolal do osobní pokladny, dokonce si mě pamatovali
"v pátek jste mi řekli , že vám rezervace nefungují",
"nefungovali",
"po mě ale ve vlaku chtěli pokutu 100,- Kč, protože tam rezervace měli, mám si stěžovat na vlakvedoucího za neoprávněné vyžadování pokuty ?",
"je možné že později rezervace fungovala, nám to nešlo",
"a to mám jako chodit každých pět minut na nádraží se ptát, jestli vám to už náhodou nejde ?? " , docela už ve mě chytaly saze
"nóó, asi ano .. ",
"si ze mě děláte prdel ? , proč vám to nešlo ? Jste říkala, že tam je výluka, ale ta tam ještě nebyla",
"nevím, nám to nešlo" ,
"takže nejspíš problém mezi klávesnicí a židlí, ne ?? " a to už začala vyskakovat a protože bych musel být sprostý, radši jsem hovor ukončil.Veselá příhoda z natáčení, ne ?? :o))Cestou do Prčic sme ještě potkali jednoho kolegu, který to absolvoval s partou a rodinou taky na kolech, ale jeli kratší variantu, takže ač vyjížděli později, byli před námi. V cíli jsme byli naštěstí ještě poměrně brzy a tak tam nebyl ještě prakticky žádný nával. Nacházeli se tam skoro jenom samí cyklisté. Nás ještě čeká cesta domů po ose přes Bechyni (tam byl obídek) a Týn n/Vl. , kolem věží Temelína. Celkově to dalo něco přes 130 km. Trasa zde.

Když tak prohlížím fotky v galerii, přeskočil sem jeden výlet, který původně směřoval na Kleť, jenže z časových důvodů sem to nakonec vzdal a přes Velešín a Sv.Ján, Ločenice, Římov jel domů. Kleť přišla na řadu později. Trasa zde.Poslední akcí kterou jsem absolvoval naposledy s Lehojackem, byla cesta jak jí nazval Petr "Za sedlákem Kubatou" . Jeli jsme přes Hlubokou , Protivín, Vodňany ke Zbudovu a pomníku sedláka Kubata, co dal hlavu za blata ;o) . Lehojack pak zmizel služebně do ciziny a od té doby o něm nemám zprávy, takže ani nevím, jestli ještě jezdí na lehokole. Trasa zde.

Fotky ze všech výletů jsou v galerii "Poslední výlety " .


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Holfi | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

spacer.png, 0 kB spacer.png, 0 kB