Hornickým krajem

Autor: Holfi <velogauce@centrum.cz>, Téma: Akce, Vydáno dne: 20. 01. 2008

Výřez mapy Rudolfov a jeho okolí se stříbrnými dolyDívíte-li se názvu našeho dalšího lednového výletu na lehokolech, pohled do mapy vám dá odpověď. Já sám sem byl také hodně překvapen. Samozřejmě znám Rudolfov a jeho hornickou minulost, ostatně kolega z práce se asi nejvíc zasloužil o obnovení hornických slavností a muzea v této obci, ale až teprv mapa mi ukázala jakého rozsahu zde doly byly. Vezmu to po trase jak sme jeli. Jedeme ČB - Mladé - Stará Pohůrka - Dobrá Voda - Dubičné - Rudolfov - Adamov - Hůry - Libníč - Borek - Hrdějovice - Hluboká n Vl. - ČB. Tak a teď to vezmeme "hornicky po trase" .....
Krátké video v článku.Doly - Stará Pohůrka - Magdaléna - Leopold - a jsme na Dobré Vodě - Barbora - Anna - Václav - Nová Anna - Nová Hilda - přijíždíme do Dubičného - Král David - no a jsme na Rudolfově - štola Pěti bratří - Monstrance - a jsme v obci Adamov a hned vzápětí Hůry - Eliáše - Divoký muž - Říšské jablko - podjíždíme novou hlavní silnici od Třeboně a jedeme k obci Libníč - Svaté Trojice - Adam - Tří králů .

Tím končí jízda kolem stříbrných dolů, nesmím ale zapomenout, že po průjezdu Cikánským a Mojským lesem, ještě míjíme kaolínový důl ORTY. Z Hrdějc po staré silnici do Hluboké n/Vl. Zámostí a přes kamený most do Hluboké.

Kostel v Dobré Vodě Pohled na ČB nad obcí Dubičné, v pozadí pohoří Blanský les  Rudolfov

Tradičně se zastavujeme v restauraci Sportcentrum Dvořák (nebo jak se to jmenuje) , kde jsme si dali hovězí polévku a pivko na žízeň. Po této zkušenosti ale budu každému asi doporučovat, aby si zde nic k jídlu nedávali.

Mě se chuť polévky nějak nezdála, rozhodně byla přesolená a připadala mi chuťově jako ze zkaženého masa, Petrovi připadala normální, a tak sem si říkal, že si asi něco namlouvám. Bohužel večer se mi dělá děsně zle, bolest břicha a zvracení mi jasně dává najevo, že ta polévka v pořádku nebyla. Když sem se ptal později Petra, ani on nebyl bez následků i když on to odnesl "jenom" průjmem. Měl před polévkou grog, možná mu ten rum trochu vnitřnosti desinfikoval :o)).

  

 

Galerie Hornickým krajem