Míra staví dřevolehokolo - 0
První jízda a pochlubení se postupu se stavbou. Je to fakt dobrý.
zobrazení: 1989
známka: 2.00

Poslední vzkazy
josefpopo-30.7.2014 8:11
Kdo poradí jak udělat sedačku na lehokolo,dě…
Svara-15.4.2008 15:18
na finálním velogauči určitě ještě víc.…
Holfi-4.4.2008 14:23
Děkuji, budu se snažit :)
Raww-1.4.2008 17:51
Koukám Holfi, že stále buduješ webík. Pěkn…
jack-29.10.2007 17:38
Měl by si předělat ten obr. toho vousáče. :…

Návštěvy
Celkem:777831
Červenec:4975
Dnes :182
Teď :1

IP adresa:

3.238.121.7

Počasí - Radar


Akce

* Setkání lehokol 2009 - jak bylo....

Vydáno dne 01. 10. 2009 (3202 přečtení)

Je to jistě trochu se zpožděním, ale člověk míní i jiní mění a tak jsem se k tomu nějak nemohl dostat a nejspíš dopomohla i přirozená lenost :o))
Takže "jak bylo " ?? Ve zkratce ... bylo to super. Letos z mé strany bez úrazu , takže tím pádem s o to víc zážitky. Sešli jsme se jak je vidno na pozvánce v kempu Svatá Kateřina na úpatí našich nejvyšších hor - Krkonoš. O šlapaní do kopců tedy letos nouze rozhodně nebyla, ale jak říká můj kamarád "kopce jsou kořením cyklistiky" i když na druhou stranu já příliš kořeněnou stravu neradDo kempu jsem dorazil ve čtvrtek v podvečer a po "registraci" u hlavního pořadatele HonzaK , od kterého dostávám vlaječku a tričko, se začínám vítat a diskutovat s ostatními lehokolisty.

Pátek ráno se shromažďujem na parkovišti u kempu, odkud posléze vyrážíme na trasu prvního dne. Spousta a spousta lehokolistů a lehokolistech, včetně dětí, ať už na kolech nebo v kárkách, za koly rodičů.
První zastávka je na náměstí v Hostinném se zajmavou radnicí. Je čas posnídat v cukrárně, udělat společné foto a jedeme dál. V dalším průběhu dne nás čekají naše nejvyšší hory, Krkonoše a vyjížďka  na Černou horu. Je fakt, že jsme mohli využít nabídky lanovky a nechat se na vrchol Černé hory vyvézt. Kopeček to byl opravdu řádný , ale nakonec jsem to , kromě posledních 300 krutých metrů , vyjel. Přestože se počasí trochu pokazilo a do hor přišly mraky, občas se nám otevřely krásně panorámata se Sněžkou a údolím Pece pod Sněžkou. Následuje sjezd do Pece a podél řeky Úpy jedeme až na předměstí Trutnova, kde si v restauraci U Kousala dáváme pozdní oběd. Potom už vyrážíme směr kemp a protože jsme v podkrkonoší, ještě pár docela náročných stoupání absolvovat musíme. Dorážíme již téměř za tmy, ale nadšeni z krásné etapy. Sprcha, večeře a potom opět přichází na řadu promítání jízd z minulých setkání, dálkových cest lehokolistů, popíjení pivečka od sponzora našeho setkání pivovaru Tambor . Večer přijíždí kamarád MíraCB, kterého jsem přesvědčil na lehokolo a dnes na jiném kole už nejezdí.

Sobota:

Cílem dnešního dne byl Dvůr Králové s návštěvou sponzora, pivovaru Tambor. Nejdříve se zastavujeme v parku s dřevěnými sachami a ukázkou některých dřevin vyskytujících se v Krkonošském národním parku.


Další zastávkou je přehradní hráz vodní nádrže Lesní Království kde proběhlo skupinové focení a pak již směřujeme na náměstí do Dvora Králové. Míjíme známou zologickou zahradu a po příjezdu na náměstí vzniká jedna z nejhezčích vzpomínek na toto setkání, kdy přes 100 lehokolistů začalo kroužit kolem kašny. Jistě si dovedete představit jaký poprask jsme tam způsobili, ale i pro nás to byl úžasný zážitek , který trval snad čtvrt hodiny. Poté jsme se rozprchli po okolních restauracích a věnovali se obědu. Mimochodem, přímo na náměstí jsme si moc pochutnali na výborných těstovinách (bohužel si nepamatuji jméno restaurace).

Pak už zmiňovaný pivovar , kde pro zájemce proběhla exkurze a soutěž v pomalé jízdě, kterou vyhrál Luky (Suchoj) s odměnou tupláku piva Tambor.
Ze Dvora jedeme na zámek Kuks, ale protože tam probíhá vinobraní, na zámek ani nejdeme, protože jen za přístup do okolí zámku vybírají nesmyslné vstupné. Pak již jen pokračujeme naplánovanou trasou zpět do kempu s ještě jednou občerstvovací zasávkou, která nesla tajemné jméno Sandorie. Určitš to bylo zajímavé místo a zajímavé zpestření.

Neděle.
Poslední den setkání. Hned po ránu nás navštěvuje král našich nejvyšších hor, sám pan Krakonoš a vyzkouší si jízdu na lehokole ;o))
Ještě probíhá závod - časovka do vrchu a závod tříkolek. Po vyhodnocení jsou ještě rozděleny ceny pro vítěze a cena pro lehokolového konstruktéra . Bohužel závodu tříkolek ani závěrečného vyhodnocení jsme se s Mírou už nezúčastnili, neb jsem musel vyrazit na cestu k domovu.

Sraz se opět moc vydařil a byl to opravdu nádherný prodloužený víkend. Každý den měl nějakou svojí událost, která zůstává v paměti a na kterou člověk rád vzpomíná, ať už je to opětovné setkání s bezva lidmi , výjezd na Černou horu, přehrada Lesní Království, "kolotoč" na náměstí ve Dvoře Králové a v neposlední řadě i zajímavá Sandorie. Tak zase za rok , tentokrát v Uherském Brodě.

Lehni


Video:Fotogalerie:

http://velogauce.rajce.idnes.cz/2009-09-13_Setkani_2009_Svata_Katerina/
http://lehosraz.rajce.idnes.cz/katerina_2009/
http://jurimir.rajce.idnes.cz/sraz_lehokol_2009/
http://miniradek.rajce.idnes.cz/Lehokolo_2009_podkrkonossky_sraz_ve_Svate_Katerine/
http://jihra.rajce.net/Sraz_milovniku_a_priznivcu_lehokol_v_kempu_Svata_Katerina_10.-14.9.2009
http://ak147.rajce.idnes.cz/Svata_Katerina_2009/
http://piskotak.rajce.idnes.cz/Lehosraz_ve_Svate_Katerine_-_PATEK/


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Holfi | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

spacer.png, 0 kB spacer.png, 0 kB