Chodby dolu
Takto vypadají chodby, škoda že jsme neměli lepší baterky. Diodové světla z kola není to pravé ořechové.
zobrazení: 1381
známka: 0

Poslední vzkazy
josefpopo-30.7.2014 8:11
Kdo poradí jak udělat sedačku na lehokolo,dě…
Svara-15.4.2008 15:18
na finálním velogauči určitě ještě víc.…
Holfi-4.4.2008 14:23
Děkuji, budu se snažit :)
Raww-1.4.2008 17:51
Koukám Holfi, že stále buduješ webík. Pěkn…
jack-29.10.2007 17:38
Měl by si předělat ten obr. toho vousáče. :…

Návštěvy
Celkem:777822
Červenec:4966
Dnes :173
Teď :1

IP adresa:

3.238.121.7

Počasí - Radar


Akce

* HigBic

Vydáno dne 01. 08. 2008 (4212 přečtení)

Poněkud podivný nápis, ne ?? Tak aby jste se nedivili jedná se o název stránek jednoho úžasného "netradičního" cyklisty. Obrovský nadšenec, sportovec a jezdec na vysokém kole , Josef Zimovčák  www.higbic.cz
Nedávno absolvoval pan Zimovčák tzv. Tour de Czech aneb RI OKNA Tour 2008. 12 etapa dne 9.07.2008 vedla z Plzně přes České Budějovice do Tábora. Přestože mi teprve nedávno sundali ortézu, nechtěl sem si nechat ujít možnost se setkat s člověkem, který na vysokém kole absolvoval trasy třech největších a nejtěžších etapových závodů, Tour de France, Giro di Italia  a španělské Vuelty.Na internetu jsem sledoval průběh etapy takříkajíc v přímém přenosu. Za Pískem se popis zastavil a tak sem zalehnul na VeloGauč a vyrazil směrem k Hluboké . Bohužel z mapy celé tour se nedala vyčíst podrobnější trasa. Původně jsem chtěl do Protivína, jenže díky zranění sem plán silně redukoval s tím, že jsem čekal u Hluboké n/Vl. na mostě križující cestu od Vodňan. Chtěl sem se připojit cestou do ČB a pak jet kam až mi koleno dovolí směrem k Táboru.Ještě z mostu volám kamarádovi, aby zkontroloval průběh etapy na internetu, jenže tam bohužel nebylo nic novějšího, než sem viděl před odjezdem já.No nic čekám dál a vyhlížím nějakou kolonu. Od Budějc se blíží skupina cyklistů a zahýbá ke mě na most. Říkám si "že by další fandové připojit se ?". Omyl ! :o)) Ohlížím se po skupině která peláší dál směrem na Hlubokou a najednou vidím, že před nimi mocně šlape do pedálů "Muž na vysokém kole". Zalehnu a honem vyrážím za nimi,zařadím se na konec skupiny a šlapem. Po chvíli začíná poprchávat , vytáhl sem si vestu a za jízdy se oblékám, ale to už jsme na Hluboké a skupina zamíří pod střechu benzínky, kde čekají již doprovodná vozidla.Díky této neplánované pauze si mohu s panem Zimovčákem potřást rukou a trochu si popovídat. Dovídám se, že díky zpoždění a nepřízni počasí se část trasy absolvovala autem a samozřejmě to bylo i tam kde sem předtím čekal. Měl sem tedy štěstí, že aspoň na cestě z ČB jsme na sebe narazili. Dostávám tričko RI OKNA Tour 2008 s logem a mapou trasy na zádech.Cyklisté se vybavují na cestu v dešti , trochu posvačí a vyráží na další část trasy. Z Hluboké se jede kousek po rovině a pak se začíná mírně stoupat. Vytáhnul sem foťák a natočil aspoň krátké video ze společné jízdy. Po rovince to valíme skoro 30, ale tempo neztrácí na intenzitě ani když se začíná silnice lehce zvedat do kopce.
Po necelých 10 kilometrech moje koleno zavelelo na cestu domů, takže se loučím, popřeji šťastnou cestu a vyrážím k domovu.Opravdu musím smeknou před panem Zimovčákem, to co dokázal on, dokáže jen málokdo.

Všechny fotky jsou zde , no a nakonec krátké video :


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Holfi | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

spacer.png, 0 kB spacer.png, 0 kB