Sraz Lehokol - 2
Foto Evan
zobrazení: 1290
známka: 0

Poslední vzkazy
josefpopo-30.7.2014 8:11
Kdo poradí jak udělat sedačku na lehokolo,dě…
Svara-15.4.2008 15:18
na finálním velogauči určitě ještě víc.…
Holfi-4.4.2008 14:23
Děkuji, budu se snažit :)
Raww-1.4.2008 17:51
Koukám Holfi, že stále buduješ webík. Pěkn…
jack-29.10.2007 17:38
Měl by si předělat ten obr. toho vousáče. :…

Návštěvy
Celkem:777813
Červenec:4957
Dnes :164
Teď :1

IP adresa:

3.238.121.7

Počasí - Radar


Akce

* Za povidlovým koláčem 2018

Vydáno dne 09. 04. 2018 (2133 přečtení)

Porada na startu Stalo se již tradicí, že jako zahájení lehokolové sezóny, je cykloturistická akce v Benešově "Za povidlovým koláčem". Opět jsme se sešli v celkem hojném počtu 13 a vyrazili na trasu 46 km. Vždy na první rozjetí dáváme kratší trasu, navíc Benešovsko je značně kopcovité, takže volíme takto.

Na fotce je onen slovutný koláč , požírač je Martin ;-)

 


Trasa , kterou jsme dostali na startu neodpovídala tomu, co jsme dostali na pozvánkách a co jsme si naplánovali. Nu což, vydali jsme se tedy po vlastní trase , která se až tak moc neschodovala s tím co nám připravili. Na koláči nelze minout zámek Konopiště a medvěda před zámkem, který na nás dlabal a spokojeně si chrněl u korýtka.

 

Dále pokračujem směrem na Neveklov , kam vedla i oficiální trasa, ale ještě před uhýbáme ze silnice na polní cestu a směřujeme ke zřícenině hradu Kožlí . O kousek dál se dostáváme k již slavnému a vyzkoušenému brodu z minulých rořníků. Foto je těsně před koupáním.

A zde již po koupání.

 

 

Dále pokračujeme do Týnce nad Sázavou, kde jsme měli v plánu poobědvat. Po poradě se rozhodujeme ještě pokračovat podél Sázavy do Zbořeného Kostelce, kde zasedáme k obědu v Hostinci u Holubů. Rzdělujeme se na skupinu A1 a B1. A1 zasedla v sektoru A2 a brzy jsme obslouženi a dlabeme . Skupina B1 si totiž vybrala sektor C5 a tiše nám záviděla, neb oběd se do tohoto sektoru podával poněkud později. Ale přeci jenom se dočkali a po doplnění živin pro další výkon, jsme se mohli vydat na další cestu.

Přes nedávno postavenou lávku, přejíždíme Sázavu pod zříceninu Zbořeného Kostelce a dál podél řeky k Bistru Ledce , kde zastavujeme na plánované krátké občerstvení, ze kterého se vyklubalo, dlouhé Mechovo opravování píchlé duše. Bylo vidět, že se ale rychle učí, protože když sundaval plášť po čtvrté, šlo mu to už celkem rychle a když mu byla poskytnuta náhradní duše, kterou nakonec musel také zalepit, byla oprava konečně hotová. Bez dostatečného počtu radilů by oprava možná trvala o něco déle. Po slabé hodince (normálně to trvá asi 10 minut) můžeme pokračovat.

Dál jedeme podél vody do Čerčan a odtud již směřujeme do Benešova. Kousek za, odbočujeme do Podmračí a kolem zříceniny zámku Mrač a tvrze Mrač přijíždíme ke kamenolomu. Na mapách tudy cesta vede, ale nevíme jestli je to průjezdné přes lom. Zkoušíme to a protože nás nikdo nezarazí, lomem projedem a podél Benešovského potoka jedeme do cíle pro sladkou odměnu v podobě povidlového koláče.

 
 
 
 
 
 
 

Fotky:

 

 
 
 
 

 

 

[Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Holfi | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

spacer.png, 0 kB spacer.png, 0 kB