Novoroční jízda

Autor: Holfi <velogauce@centrum.cz>, Téma: Akce, Vydáno dne: 02. 01. 2008

V loňském roce na jaře jsem postavil svůj první Velogauč a vrátil se tím zase k cyklistice. Lehokolo sem objevil již kdysi, ale tenkrát sem se nedonutil k nějaké akci.
Letos to je již jiné. Kamarád dostavil taky lehokolo vlastní výroby i když maje lepší podmínky i příležitost, mnohem profesionálnější konstrukce. Na podzim sme stihli jen jednu společnou vyjížďku na leháčích a právě on vyprovokoval i tuto naší "Novoroční jízdu".Prvního v 11.hodin vyrážím tedy směrem na Hlubokou n/Vltavou, protože Petr bydlí na Hluboké a jede mi naproti. Setkáváme se na konci ČB. Venku teplota +1°C a čekal sem tedy poměrně zimu, ale musím říct, že i když sem nebyl nijak zvlášť nabalenej, bylo teplo. Na záda mi táhnout nemůže, protože na těch ležím na sedačce a lehokolo vyžaduje frekvenční ježdění, tak sem se i poměrně zapotil.
Při našem setkání si samozřejmě nejdřív popřejem do nového roku a dohadujem trasu a pak již vyrážíme. Poprvé zkouším kromě fotek i natáčet foťákem a nakonec z toho vzniklo docela pěkné video. Ostatně můžete posoudit sami :o)) .

 


Volíme trasu jenom městem po stezce s přestávkou na náměstí na "Vánoční punč" a potom dále kolem Vltavy do Rožnova, přejezd k Malši a podél Malše opět na náměstí na "Námořnickej punč".  Pak už jenom každý svým směrem k domovu. Byla to lehká, pohodová vyjížďka i s vyzkoušením si jízdy na sněhu a absolvováním prvních 20 letošních km.
 

Fotogalerie zde